DENEYİMLER VE SEYAHATLAR,  PASAPORT - VİZE

Çocuklar için Sponsor Yazısı nasıl yazılır?

Herkese merhabalar;

Eğer çocuğunuzla seyahat edecekseniz ve bir vize başvurusunda bulunuyorsanız, genelde vize işlemleri için sizden mutlaka bir sponsor yazısı talep ediliyor. Bu yazıyı Fransa Schengen vizesi başvurumuz için hazırlamıştım, sizlerle de paylaşmak istedim.

Sponsor yazısı sadece çocuklar için değil, eğer masraflarınız kendiniz tarafından karşılanmayacak (Genel olarak geliriniz yoksa veya şirketiniz sizi bir yere gönderiyorsa) ise bu durumlarda istenen bir yazıdır. Biz şu an için sadece çocuğumuz için sponsor yazısı hazırladığımızdan onu paylaşabiliyorum. 

Bu yazıyı kopyalayıp, kendi bilgilerinize göre doldurup çıktısını alıp, imzalamanız ve orjinal halini vize başvurusunda vermeniz yeterli olacaktır. Sizin yazacağınız yerleri kalın yazdım. 

Umarım faydalı olmuştur. Sorularınızı her zaman bize buradan yada instagram üzerinden iletebilirsiniz. 

İyi seyahatler diliyorum. 

 

 

 

 

 

 

Consulate General of Ülke adı,                                                                                                                       Tarih

Department of Visa, Istanbul

 

 

To Whom It May Concern,

 

As the mother/father veya kim sponsor olacaksa of Çocuğunuzun ismi (Turkish Republic ID Number: TC kimlik Numarası), I hereby certify that I am willing and have promised to give him/her full financial support in his accommodation and living costs, travel expenses, health insurances and any other expenses during his travel between “seyahat tarihleriniz”. I am going to be with him/her on his travel. I guarantee that he/she will be back to Turkey on dönüş tarihiniz.

 

I will appreciate your processing him/her visa application and granting him/her with Schengen visa.

 

Sincerely yours,

 

Adınız-soyadınız

İmza

                                                            

 

Passport Number: 

ID Number: 

Phone Number: 

Adress: 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir