EKİPMANLAR

Seyahatlerimizin yeni vazgeçilmezi: BOBBLE!

Bir süredir seyahatlerde yanımızdan ayırmadığımız şişemizden bahsetmek istiyoruz. Muhtemelen bir kısmınızın ilk defa duyacağı, kiminize göre gereksiz gelen, hatta bir kısmınızın alsam almasam mı diye tereddütte kaldığını düşündüğümüz bir ürün bu.

Kendisi kısaca ucunda karbon filtresi olan plastik su şişesi. Peki bu şişe bizim nasıl işimize yaradı?

 

Öncelikle, ikide bir su alma derdinden kurtulduk. Hele de yurtdışındayken, suya verdiğimiz paradan tasarruf ettik, kaldığımız evdeki musluktan, parklardaki çeşmelerden suyu doldurup doldurup içtik. İkinci olarak; musluktaki, çeşmedeki sular içilse bile tadı sert olabiliyor. İşte bu karbon filtre, kokuyu ve tadındaki sertliği uzaklaştırıyor. Son olarak da hep aynı şişeyi kullandığınız için çevreye de daha az zararınız olmuş oluyor.

Tabi ki bu ürün mikrobiyolojik anlamda temizlik yapmadığı için, temizliğinden şüphe ettiğiniz yerlerde kullanmamalısınız. Söylemekte fayda var, şişe BPA’sız malzemeden yapılmış ve her bir filtresi yaklaşık 300 şişe su tüketmenize imkan sağlıyor.

 

Ürün çok ergonomik, çok rahat tutabiliyorsunuz, doldurması da rahat hiç bir problem olmuyor. Tek sıkıntısı su içerken filtresi de olduğu için biraz yavaş akması.

Bizdeki boyu 1 L’lik olan, ancak daha farklı boy ve renk seçenekleri de mevcut. Ayrıca filtreleri de ayrı satılıyor. Biz n11’den 40 liraya aldık, yedek filtreleri de 27-28 lira’ya denk geliyor.

 

Hem türk hem yabancı sitelerde de satışı mevcut, dilediğiniz yerden girip bakabilirsiniz.

Bobble’ın websitesi için alttaki linke tıklamanız yeterli.

 

http://www.waterbobble.com/

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir