PASAPORT - VİZE

(Fransa) Vize başvurusu için İngilizce İzin Dilekçesi örneği

Merhabalar;

Vize başvurularında, eğer çalışıyorsanız sizden mutlaka istedikleri bir belge vardır.  Bu belge şirketinizden almanız gereken ve geri döneceğinizi bir nevi garantileyen bir İzin Dilekçesidir. Eğer başvurunuzu Fransa üzerinden yapacaksanız bu dilekçeyi İngilizce yada Fransızca hazırlamanız gerekiyor. Ancak Türkçe olarak da bu belgeyi isteyen ülkeler olabiliyor. O yüzden vize evraklarınızı hazırlarken mutlaka talep ettikleri dili kontrol edip dilekçenizi firmanızdan o şekilde isteyin.

Ben genel olarak izin dilekçesi örneğini olması gereken şekilde, gerekli bilgilerle doldurup, antetli kağıda basıp imza sirkülerinde yetkisi olan biri tarafından imzalatıyor, kaşeletiyor ve vize evraklarımın arasına o şekilde koyuyorum. Belki direkt olarak çıktı ve imzayı da halledip gönderen firmalar vardır bilemiyorum.  Ben mutlaka bu belgeyi kendim hazırladığım için sizlerle bir örneğini aşağıda paylaşıyorum. Yazıyı yazarken kalın yazdığım yerleri siz kendi bilgilerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi mutlaka ama mutlaka antetli kağıda basılmış, kaşeli ve imzalı olarak hazırlamalısınız.

İyi seyahatler.

 

 

 

 

                                                                                                                                             

 

                                                    Tarih

Consulate General of Gideceğiniz Ülke                                 

Istanbul

 

 

 

Mrs./Mr./Ms. İsminiz Soyisminiz is working as Ünvanınız of our company. She/He would like to visit your country between the dates seyahat tarihleriniz with the touristic purposes. (Burada bu şekilde yazdık ancak iş için başvuruyorsanız onu belirtmeniz gerekiyor)

 

We kindly request you to a grant the multiple visa for our employee. All the travel expenses will be covered by herself/himself

 

 

Yours sincerely

 

İmza Sirkülerince imza yetkisi olan kişinin ismi soyismi

Ünvanı

İmzası

 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir