EKİPMANLAR

Gezmeyi Sevenler İçin Portatif Mama Sandalyesi

Sadece seyahatlerde değil de evin dışında mama sandalyesine ihtiyaç duyulan her yer için ideal olabilecek, süper bir tavsiyemiz var size.

 

Siz de bizim gibi çocuğuna yemeğini neredeyse her zaman mama sandalyesinde yediriyorsanız, gittiğiniz her evde yada mekanda mama sandalyesi bulmak, bulduğunuz sandalyenin hijyeninden emin olmak biraz zor oluyor. Biz bazen olabilecek en pratik mama sandalyesi olduğunu düşündüğümüz IKEA Antilop mama sandalyesini yanımıza almaya başlamıştık. Ancak bir kaç kez taşıdıktan sonra onun bile bizi zorladığını fark edince bir arkadaşımıza gördüğümüz bu portatif sandalyeye hemen atladık açıkçası.

Atlas maalesef çok uzun süre oturduğunda sıkılsa da, yemek yedirdiğimiz süre boyunca pek sorun yaşamıyor. Ama bunun Atlas’ın bağlı olmayı genel olarak sevmeyişiyle de alakalı olabileceğini düşünüyorum.

 

Bu duruma rağmen biz çok ama çok memnunuz. Arkadaşımızda iyi ki görmüşüz ve iyi ki almışız. Özellikle uzun süre duracağımız yerlerde, bir eve misafirliğe gittiğimizde hayatımızı çok kolaylaştırıyor.

 

Gelelim ürünle ilgili detaylara. Ürünün markası Polar Baby Gear. Mama koltuğu yükseltici olarak da geçen bu ürün neredeyse tüm sandalyelere bağlanabiliyor.

 

Özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

 

  • Çok hafif bu da rahatlıkla her yere götürebilmenizi sağlıyor.

 

  • Sandalyelere bir alttan bir de arkadan bağlanıyor.

 

  • Bebeğinizi 5 farklı noktadan bağlıyorsunuz, bu da bildiğiniz gibi güvenlik açısından son derece önemli.

 

  • Her ne kadar 12 ay ve üzerindeki bebeklerinizi oturtabildiğinizi söyleseler de, bebeğiniz ne zaman desteksiz oturmaya başlarsa, o andan itibaren oturtabileceğinizi düşünüyorum. Biz 7 – 7,5 aylık olduğundan beri kullanıyoruz. Yaklaşık 3 yaşına kadar da (~15 kg) kullanabiliyorsunuz.

 

  • Bebeğiniz sizle birlikte oturmaya başladığı için de eminim çok daha mutlu olacaktır. (Yalnız ayaklarıyla masayı vs.’yi itmeyecek şekilde oturduğundan emin olun.)

Daha fazla detay ve ürünün ölçüleri ürünün kendi sayfasında yer almakta, inkine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ürün internette bir çok sitede satılıyor. Dilerseniz ikinci el olarak da tutumluanne, letgo vs gibi sitelerden araştırıp alabilirsiniz. Biz satış fiyatının yarısına 2. el olarak aldık. Çok da memnunuz. Zaten sökülen bir yeri vs yoksa 2. el olarak almak gayet avantajlı.

Sorularınız varsa bize yazmayı unutmayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir